Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kup jeden więcej

Już w najbliższą sobotę klienci sklepów Auchan w Bonarce i w Galerii Bronowice będą mogli wesprzeć podopiecznych Dzieła Pomocy św. o. Pio.

Wraz z początkiem września po wakacyjnej przerwie powrócą zajęcia na świetlicy i spotkania grup wsparcia organizowane dla osób bezdomnych. Warto w tym czasie wspomóc potrzebujących, ofiarując odzież, jedzenie, a nawet gry planszowe.

Niemal 50 wolontariuszy Dzieła Pomocy św. o. Pio będzie czekało w Bonarce i Galerii Bronowice na darczyńców, którzy podczas zakupów dorzucą do swoich koszyków choć jedną rzecz więcej z myślą o potrzebujących.

- To jest bardzo konkretna pomoc, która rzeczywiście trafia do osoby bezdomnej i w pewien sposób odmienia jej codzienność - tłumaczy Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. o. Pio.

Mężczyznom najbardziej potrzebne są podkoszulki, spodnie, bluzy, obuwie oraz skarpety. Z myślą o paniach można ofiarować z kolei bieliznę. Są to rzeczy najpotrzebniejsze, które bezdomni otrzymują w łaźni i garderobie, a to z kolei dwa najczęściej odwiedzane przez nich miejsca w dziele.

- W lipcu 2017 roku z łaźni skorzystano 656 razy, a z garderoby - 755. Kiedy ktoś korzysta z kąpieli, chcemy zapewnić mu chociaż nową, czystą bieliznę - tłumaczy J. Nosek.

Jednak odzież to nie wszystko. Wesprzeć można również świetlicę dla osób bezdomnych i grupy wsparcia, kupując gry planszowe, papier do ksero, długopisy, nożyczki oraz produkty spożywcze, jak np. cukier, ciastka, kawę czy herbatę. - Na te zajęcia przychodzi zazwyczaj kilkanaście osób. Spędzają czas przy wspólnym stole i budują między sobą relacje. Widząc, że to przynosi efekty, chcemy te zajęcia urozmaicić - dodaje J. Nosek.

Akcja "Kup jeden więcej" organizowana jest już po raz 6. Wolontariusze od godz. 10 do 22 będą czekali na dary przy wejściach do sklepu. Klienci otrzymają od nich specjalne ulotki z listą najpotrzebniejszych produktów. Kolejna taka okazja do pomocy będzie już w listopadzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama