Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kobiety też wbijają gwoździe

Pierwsza Edycja Ogólnopolskich Targów Cieśli Chochołów 2017 wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Sobota była dniem rywalizacji cieśli oraz msorzy (mechoptyków). Poczynania zawodników - specjalistów w swoim fachu - oceniała komisja. Ostatnia konkurencja przyniosła wiele emocji, ponieważ mógł w niej wystartować każdy uczestnik oraz odwiedzający Targi Cieśli 2017. Była to rywalizacja w biegu z wbijaniem siekierką 10 gwoździ. Najwięcej oklasków zebrały dwie kobiety, które zgłosiły się do zawodów.

Ostatni akord chochołowskich targów to niedzielny Piknik Ciesielski oraz "Rózcka" i uhonorowanie zwycięzców w poszczególnych kategoriach rywalizacji. Kontynuowana będzie także pokazowa budowa domu z bali. W niedzielę odbędzie się także wręczenie nagród dla najlepszych produktów targów.

Targi Cieśli Chochołów 2017 to przede wszystkim prezentacja firm lokalnych, ale nie brakuje też przedsiębiorstw spoza regionu, które eksponują swoje produkty i usługi. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzeźbiarstwa, snycerstwa oraz kowalstwa artystycznego.

Organizatorem targów jest firma Blach-Bud oraz starostwo powiatowe w Nowym Targu. Patronat honorowy na targami objął m.in. wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Targi odbywają się na terenie pensjonatu Chochołowskie Zacisze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy