Nowy numer 46/2018 Archiwum

Mniej pociągów do Balic

Aż do połowy października pociągi na lotnisko będą kursować tylko raz na godzinę.

Zmiany w rozkładzie pociągów Kolei Małopolskich, kursujących z i do Kraków Airport, potrwają od 3 września do 14 października br. Pociągi będą kursować co 60 minut, a pomiędzy nimi dodatkowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegóły można znaleźć na: krakowairport.pl.

Warto zauważyć, że tylko w sierpniu lotnisko w Krakowie obsłużyło 541 752 pasażerów. Jest to wynik o 9 proc. lepszy (44,5 tys. dodatkowych pasażerów) niż w sierpniu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano też łącznie 4 192 startów i lądowań, tj. o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- W sezonie "lato 2017" w siatce połączeń krakowskiego lotniska znalazły się trzy nowe kraje - Portugalia, Izrael i Stany Zjednoczone. Loty do Izraela oferuje nowy przewoźnik w Kraków Airport - linia lotnicza El Al. Połączenie do Tel-Awiwu cieszy się dużym powodzeniem - w sierpniu na każde 10 dostępnych miejsc w samolocie aż 9 było zajętych - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, i dodaje, że dużą popularnością cieszyły się też rejsy easyJet do Bristolu i Edynburga oraz Ryanair do Walencji, a nowością w sezonie zimowym będzie połączenie do Norymbergi.

Wśród ważnych sierpniowych wydarzeń na krakowskim lotnisku było natomiast podpisanie porozumienia między portem a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W terminalu pasażerskim powstała też "strefa szachisty" z planszą na podłodze terminalu oraz figurami do gry w dużym rozmiarze.

W ub. miesiącu kupiono także 6 hybrydowych samochodów dla koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego (tzw. marszałków).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy