Nowy numer 46/2018 Archiwum

Z entuzjazmem do każdego

W sobotę 2 września odbyła się trzecia "Sobota z KSM". Tym razem miejscem spotkania była krakowska parafia NMP Królowej Polski na Woli Justowskiej.

- Początek nowego roku szkolnego to czas, kiedy do osób postawionych na naszej drodze powinniśmy wyjść z entuzjazmem - powiedział ks. Rafał Buzała, archidiecezjalny asystent KSM, podczas Mszy św. rozpoczynającej spotkanie.

Nawiązując do odczytanej Ewangelii przypomniał, że każdy człowiek, zwłaszcza młody, jest zaproszony przez Boga do aktywnego życia i pomnażania swoich talentów. Zauważył, że współczesny świat proponuje, aby wszystko przeliczać na pieniądze, ale są wartości bezcenne, których nie można kupić. Jedną z nich jest sam człowiek.

Ks. Buzała powiedział też, że każdy z nas chce po sobie pozostawić trwały, zewnętrzny ślad. Jest to możliwe, bo możemy i powinniśmy działać w swoim środowisku życia. - Pan Bóg chce, abyśmy uczestniczyli w stwarzaniu świata - zakończył.

Po Mszy świętej uczestnicy, podzieleni na trzy zespoły, rywalizowali w grze terenowej, przygotowanej przez oddział KSM z Woli Justowskiej. Drużyny musiały wykazać się zarówno wiedzą (szkolną oraz dotyczącą KSM) oraz sprawnością ruchową. Spotkanie, w którym wzięło udział ok. 20 osób, zakończyło się wspólnym ogniskiem.

"Sobota z KSM" jest inicjatywą Zarządu KSM Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy