Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z entuzjazmem do każdego

W sobotę 2 września odbyła się trzecia "Sobota z KSM". Tym razem miejscem spotkania była krakowska parafia NMP Królowej Polski na Woli Justowskiej.

- Początek nowego roku szkolnego to czas, kiedy do osób postawionych na naszej drodze powinniśmy wyjść z entuzjazmem - powiedział ks. Rafał Buzała, archidiecezjalny asystent KSM, podczas Mszy św. rozpoczynającej spotkanie.

Nawiązując do odczytanej Ewangelii przypomniał, że każdy człowiek, zwłaszcza młody, jest zaproszony przez Boga do aktywnego życia i pomnażania swoich talentów. Zauważył, że współczesny świat proponuje, aby wszystko przeliczać na pieniądze, ale są wartości bezcenne, których nie można kupić. Jedną z nich jest sam człowiek.

Ks. Buzała powiedział też, że każdy z nas chce po sobie pozostawić trwały, zewnętrzny ślad. Jest to możliwe, bo możemy i powinniśmy działać w swoim środowisku życia. - Pan Bóg chce, abyśmy uczestniczyli w stwarzaniu świata - zakończył.

Po Mszy świętej uczestnicy, podzieleni na trzy zespoły, rywalizowali w grze terenowej, przygotowanej przez oddział KSM z Woli Justowskiej. Drużyny musiały wykazać się zarówno wiedzą (szkolną oraz dotyczącą KSM) oraz sprawnością ruchową. Spotkanie, w którym wzięło udział ok. 20 osób, zakończyło się wspólnym ogniskiem.

"Sobota z KSM" jest inicjatywą Zarządu KSM Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama