Nowy numer 46/2018 Archiwum

Metropolita zaprasza rodziny do Kalwarii

Abp Marek Jędraszewski zachęca do udziału w XXV Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na wstępie zaproszenia, która ma być odczytane w kościołach archidiecezji w niedzielę 3 września, metropolita odwołuje się do słów św. Jana Pawła II. "Jak często powtarzał kard. Karol Wojtyła jako Arcybiskup Krakowski, Kalwaria jest miejscem, gdzie przybywamy, by przynieść swoje życie, rozliczne sprawy, prośby i błagania" - pisze abp Jędraszewski.

Jak zaznacza, tegoroczne pielgrzymowanie jest wyjątkowo związane z objawieniem się Matki Bożej w Fatimie. "Przesłanie Fatimskiej Pani to przede wszystkim zaproszenie do ufnej modlitwy przez wstawiennictwo Jej Niepokalanego Serca" tłumaczy metropolita.

Arcybiskup dodaje jednak, że to także wezwanie do "głębokiej refleksji nad współczesnym cierpieniem Kościoła, u podstaw którego leży jakże precyzyjnie zaplanowany przez złego atak na godność człowieka, świętość małżeństwa i rodziny".

"Reakcją na to zło nie może być lęk, ale pełne przekonania szukanie prawdy i piękna, które w sposób twórczy będzie przemieniać życie małżeńskie, rodzinne oraz wspólnotowe, a w szerszym wymiarze - również życie Narodu i społeczeństwa" - podkreśla.

Planowaną na 10 września pielgrzymkę rozpocznie wspólna droga krzyżowa o godz. 9. Najważniejszym punktem spotkania będzie zaś Msza św. o godz. 11.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy