Nowy numer 39/2023 Archiwum

Metropolita zaprasza rodziny do Kalwarii

Abp Marek Jędraszewski zachęca do udziału w XXV Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na wstępie zaproszenia, która ma być odczytane w kościołach archidiecezji w niedzielę 3 września, metropolita odwołuje się do słów św. Jana Pawła II. "Jak często powtarzał kard. Karol Wojtyła jako Arcybiskup Krakowski, Kalwaria jest miejscem, gdzie przybywamy, by przynieść swoje życie, rozliczne sprawy, prośby i błagania" - pisze abp Jędraszewski.

Jak zaznacza, tegoroczne pielgrzymowanie jest wyjątkowo związane z objawieniem się Matki Bożej w Fatimie. "Przesłanie Fatimskiej Pani to przede wszystkim zaproszenie do ufnej modlitwy przez wstawiennictwo Jej Niepokalanego Serca" tłumaczy metropolita.

Arcybiskup dodaje jednak, że to także wezwanie do "głębokiej refleksji nad współczesnym cierpieniem Kościoła, u podstaw którego leży jakże precyzyjnie zaplanowany przez złego atak na godność człowieka, świętość małżeństwa i rodziny".

"Reakcją na to zło nie może być lęk, ale pełne przekonania szukanie prawdy i piękna, które w sposób twórczy będzie przemieniać życie małżeńskie, rodzinne oraz wspólnotowe, a w szerszym wymiarze - również życie Narodu i społeczeństwa" - podkreśla.

Planowaną na 10 września pielgrzymkę rozpocznie wspólna droga krzyżowa o godz. 9. Najważniejszym punktem spotkania będzie zaś Msza św. o godz. 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast