Nowy numer 50/2018 Archiwum

Już po pierwszym dzwonku

Z małym opóźnieniem, bo nie 1, a dopiero 4 września dzieci wróciły do szkół. Po raz pierwszy od wielu lat rok szkolny rozpoczęli dziś siódmoklasiści.

Nowy rok szkolny 2017/2018 jest już faktem. W każdej szkole w naszym województwie, podobnie jak w całym kraju, odbywają się dziś uroczystości inauguracyjne. Zwykle są poprzedzone modlitwą w kościele.

Uczniowie dowiadują się dziś, co ich czeka w nowym roku szkolnym - poznają plan lekcji, nauczycieli i nowych kolegów z klasy. Tegoroczny rok szkolny jest szczególny, bo wchodzi w życie reforma edukacji i do placówek oświatowych po raz pierwszy od wielu lat wkroczyli siódmoklasiści. W związku z tym wiele szkół zmieniło też swoje oficjalne nazwy - powstały "szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi".

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce - zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 1 stycznia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 29 marca do 3 kwietnia. Uczniowie i nauczyciele mogą, oczywiście, liczyć także na ferie zimowe - te w naszym województwie odbędą się od 10 do 25 lutego.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o dni wolne. Do 30 września dyrektor szkoły ma obowiązek poinformować o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych. Ich liczba jest różna dla poszczególnych typów szkół - np. w szkole podstawowej jest to 8 dni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy