Nowy numer 46/2018 Archiwum

Vivaldi u św. Anny

Występują w Polsce i za granicą, organizują koncerty kolędowe i karnawałowe, zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku chór V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie obchodzi 10-lecie działalności.

Jubileuszowy koncert odbył się 3 września w kolegiacie św. Anny. Artyści pod batutą Ewy Kieres zaprezentowali dwa utwory Antonia Vivaldiego.

Występ rozpoczął się "Koncertem na dwa oboje d-moll" RV 535, podczas którego partie solowe wykonały Marta Piznal i Magdalena Sułkowska, pochodzące z Krakowa studentki Akademii Muzycznej w Warszawie.

Kolejny utwór - słynną "Glorię" RV 589 - chór zaprezentował w towarzystwie sopranistki Joanny Radziszewskiej i mezzosopranistki Moniki Korybalskiej-Kozarek oraz zespołu Il Vento, który tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie.

Kolejny jubileuszowy występ odbędzie się 8 października w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tym razem uczniowie i absolwenci V LO wykonają - wraz z włoskim Chórem Młodzieżowym "Ad Maiora" z Bolonii - dzieło Leonarda Bernsteina. - Dla nas to będzie wyjątkowy koncert, ponieważ młodzież występować będzie pod batutą prof. Stanisława Krawczyńskiego, rektora Akademii Muzycznej w Krakowie - mówi E. Kieres, która prowadzi chór od 2008 roku. Wcześniej kierowała nim Malwina Zych-Oklejewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy