Nowy numer 46/2018 Archiwum

Edukacja w sercu Pienin ma się dobrze przejdź do galerii

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w Kluszkowcach, gdzie od 4 września dzieci uczą się w nowej szkole.

Jej budowa pochłonęła ponad 6,5 mln zł, z czego z rezerwy budżetowej pochodziło ponad 2 mln zł.

- Cieszymy się, że te pieniądze się znalazły. To najlepszy dowód na to, że rząd dostrzega też małe miejscowości - podkreślał P. Ćwik. Za dofinansowanie inwestycji oświatowej w sercu Pienin dziękował też Tadeusz Wach, wójt gminy Czorsztyn, który docenił zarówno zaangażowanie społeczności lokalnej, jak i parlamentarzystów oraz samej premier Beaty Szydło.

Po przemówieniach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, a miejscowy proboszcz o. Andrzej Gut OCD poświęcił budynek. Później program artystyczny zaprezentowali gościom uczniowie szkoły. Warto zauważyć, że najliczniejszy zespół klasowy w Kluszkowcach w roku szkolnym 2017/2018 to siódmoklasiści - jest ich aż 29.

Kluszkowce to miejscowość położona przy Zalewie Czorsztyńskim. To ostatnia parafia archidiecezji krakowskiej w tamtym rejonie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy