Nowy numer 4/2021 Archiwum

To będzie rodzinne śpiewanie

Do 17 września można się zgłosić do Chóru Rodzinnego, tworzonego przez krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w ramach Akademii Rodzinnej.

W Krakowie powstanie wyjątkowy chór, gdzie spotkają się wszystkie pokolenia. Co więcej, poprowadzi go znana polska wokalistka Magda Steczkowska. - W początkowych zamysłach miał to być chór dziecięcy, jednak doszliśmy do wniosku, że warto zaktywizować wszystkich członków naszych rodzin. Współcześnie mało jest czasu, by pobyć tak prawdziwie rodzinnie. Ten chór da taką możliwość - mówi przyszła dyrygentka.

Jak zaznacza, do chóru można przystąpić nie tylko całymi rodzinami. Na przesłuchanie zostanie zaproszony każdy, kto tylko wyrazi chęć wspólnego tworzenia nowego krakowskiego muzycznego dzieła. - Nie jest wymagana umiejętność czytania nut, a jedynie dobry słuch. A ponieważ wiadomo, że „kto śpiewa, ten modli się dwa razy”, sądzę, że nie trzeba będzie nikogo dwa razy namawiać - zachęca M. Steczkowska.

Karty zgłoszeniowe do chóru dostępne są na stronie: www.idmjp2.pl. Po ich wypełnieniu należy je odesłać na adres: akademia.rodzinna@idmjp2.pl. Przesłuchania rozpoczną się już w połowie września, o czym zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie. Według wstępnych planów, pierwszy koncert ma się odbyć w styczniu. Dlatego też od października chór będzie szlifował kolędy i pastorałki.

Dwugodzinne próby będą się odbywać raz w tygodniu. - To odpowiedni czas, aby dopracować brzmienie wszystkich głosów w poszczególnych utworach i nie przemęczyć przy tym najmłodszych śpiewających - wyjaśnia M. Steczkowska.

Jak zaznacza, najważniejsze nie jest dążenie do perfekcji, ale radość wspólnego śpiewania. - Jestem przekonana, że uda nam się to osiągnąć, a nasze koncerty będą dużą dawką pięknych, pozytywnych emocji i wzruszeń. Chciałabym, by ten chór stał się przestrzenią rodzinnego muzykowania, rozmów i budowania prawdziwych relacji między nami i między słuchaczami - podkreśla M. Steczkowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama