GN 45/2018 Archiwum

Czynimy dobro każdego dnia

Już w najbliższy czwartek Kraków przemieni się w prawdziwą stolicę dobroczynności za sprawą targów "Veritatis Splendor".

Przez 4 dni ponad 40 organizacji charytatywnych z całego świata będzie prezentowało swoją działalność na Plantach w okolicach Teatru im. Juliusza Słowackiego.

- To jest dobry moment, żeby pokazać, że pomimo różnic można robić coś dobrego razem, bo dobroczynność jest w nas wpisana, bez względu na wyznawane poglądy. My dobro czynimy każdego dnia, a te targi, zorganizowane w roku św. Brata Alberta, będą takim blaskiem rozświetlającym rzeczywistość biedy, która jest wokół nas - przekonuje s. Teresa Pawlak, albertynka.

Targi Dobroczynności "Veritatis Splendor", które odbędą się w Krakowie od 14 do 17 września, to nie tylko same stoiska różnych organizacji. Będzie to również czas wypełniony koncertami, podczas których wystąpią m.in. Trebunie-Tutki czy Golec uOrkiestra. Zaplanowano także gry miejskie, akcję krwiodawstwa oraz nabożeństwo ekumeniczne, które połączy osoby szerzące dobro.

- Chcemy dyskutować o sprawach dobroczynności w teorii i w praktyce. Stąd, prócz targów, będzie wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest modlitwa, do której chcemy zaprosić wszystkich, bez względu na wyznawane poglądy - zapowiada Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Podczas targów odbędzie się również międzynarodowa konferencja pt. "Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie", w której wezmą udział m.in. kard. Peter Turkson z Ghany, patriarcha Grzegorz III Laham z Syrii, s. Rosemary Nyirumbe z Ugandy czy Krzysztof Zanussi.

Ponadto w tym czasie zostanie ogłoszona druga edycja międzynarodowej nagrody "Veritatis Splendor", przyznawanej co 2 lata osobom, które działają na rzecz dialogu międzykulturowego.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Pełną listę wydarzeń można znaleźć na stronie www.nagrodaveritatissplendor.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy