Nowy numer 25/2018 Archiwum

Koncert i piknik w parafii Świętego Krzyża przejdź do galerii

Było i poważnie i zabawnie. Weekend w zakopiańskiej parafii obfitował w wiele wydarzeń.

Przez całą niedzielę odbywał się tu bowiem drugi festyn parafialny. - Wszystkim chciałem serdecznie podziękować za zaangażowanie i za to, że - mimo brzydkiej pogody - przyszli się z nami radować - mówi ks. proboszcz Mariusz Dziuba.

Jako gwiazda parafialnego festynu wystąpił zespół instrumentalno-wokalny Jakubowe Muszelki z Więcławic Starych koło Krakowa. Istnieje od 2008 r., a na koncie ma już 3 płyty. We wrześniu tego roku zespół nagrał też teledysk do nowego utworu "Słowo nr 1".

Z kolei w sobotni wieczór 16 września w kościele Świętego Krzyża odbył się kolejny koncert z cyklu "Muzyka na szczytach". Wśród publiczności był m.in. kard. Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski. - Jestem w Zakopanem w szczególnym czasie, bo mija 20 lat od pamiętnej wizyty Jana Pawła II w tym miejscu. Dziękuję wam, że pamiętacie. Czuję się tu jak w domu. Gratuluję wam przepięknej wystawy na Kasprowym Wierchu, która upamiętnia wizytę Białego Pielgrzyma na tym niezwykłym szczycie - podkreślał kard. Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma