Nowy numer 4/2021 Archiwum

Szansa dla miłośników liturgii

Już 24 i 25 listopada odbędą się eliminacje do V edycji Konkursu Wiedzy Liturgicznej. Do organizacji zaproszeni są księża i katecheci.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół średnich, gimnazjów i klas VII szkół podstawowych. Pierwszy etap odbędzie się 24 listopada w szkołach i 25 listopada w parafiach. Finał zaplanowano natomiast na 3 marca 2018 roku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Eliminacje w szkołach bądź w parafiach mogą przeprowadzić księża, katecheci i animatorzy odpowiedzialni za formację liturgiczną. Pierwszy etap będzie trwał 30 minut, a tura finałowa - godzinę.

Konkurs ma wzbudzić zainteresowanie tematyką liturgii wśród młodzieży archidiecezji krakowskiej i doskonalić formację liturgiczną.

Zwycięzcy otrzymają dyplom i atrakcyjne nagrody, a wśród nich książki o tematyce liturgicznej czy sprzęt elektroniczny. W oczekiwaniu na wyniki alumni oprowadzą uczestników po krakowskim seminarium.

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Diakonia" Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. Szczegóły i formularze zgłoszeniowe zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i dla chętnych na przeprowadzenie konkursu można znaleźć na stronie: konkursliturgiczny.pl. Zapisy trwają do 22 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama