Nowy numer 38/2023 Archiwum

Mali historycy na start!

Dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski od 27 września będzie kontynuowany projekt filmowy "Budzenie pasji - historia dla najmłodszych" autorstwa Macieja Sikorskiego. Dla chętnych dzieci są jeszcze wolne miejsca.

Przedsięwzięcie trwa już od 3 lat i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem maluchów, które odkrywają, że historia jest ciekawa i przekonują się, że same mogą ją odkrywać.

Tym razem projekt będzie się składał z 6 warsztatów plastycznych. Z powstałych podczas zajęć prac powstanie wystawa pod hasłem: "Historia Polski według dzieci" oraz 6 odcinków filmu animowanego.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat prowadzą Viola i Olgierd Chmielewscy, którzy zadbają, by mali historycy spędzali czas, nie tylko wykonując prace plastyczne, ale też słuchając barwnych opowieści i zapoznając się ze strojami z omawianej epoki, prezentowanymi przez rekonstruktorów historycznych.

Zajęcia będą odbywały się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży (ul. Wietora13/15, Kraków). Na pierwsze organizatorzy zapraszają już jutro, 27 września, a kolejne zaplanowano na 4, 11, 18 i 25 października oraz 8 listopada.

Są jeszcze wolne miejsca dla młodych historyków, jednak aby zakwalifikować dziecko do udziału w zajęciach, należy wysłać jego przykładowy rysunek (w technice cienkopis + kredki akwarelowe) pod adres: msikorski@budzeniepasji.pl.

Warto dodać, że dofinansowanie zostało przyznane w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Historia Polski według dzieci - Odcinek 1
Budzenie Pasji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast