Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dialogi o katechezie

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie u św. Anny.

Spotkanie pod hasłem: "Potrzeba dzisiaj bardzo światu, a także naszej Ojczyźnie, ludzi dojrzałej wiary. Katecheza - nauczanie religii w przestrzeni społecznej" rozpocznie się w najbliższy czwartek 28 września o godz. 20.15 w kościele św. Anny w Krakowie.

Na specjalnym filmie, dostępnym na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube, abp Jędraszewski wyjaśnia, że ze względu na początek roku szkolnego rozmowy będą toczyły się wokół sprawy nauczania religii w szkole. "Ten temat, jak wiadomo, jest bardzo ważny, niekiedy bywa głęboko dyskutowany i budzi wiele emocji" - uważa. Jak dodaje, dla ludzi wierzących obecność religii w szkole oraz nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskim jest niezmiernie istotne - zgodnie z tym, o czym jest mowa preambule Ustawy o oświacie, a także w preambule do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku.

"Zapraszam na to spotkanie, do stawiania pytań i przede wszystkim do wspólnego namysłu, co zrobić, aby to nauczanie religii w szkole było jak najbardziej skuteczne. By jak najbardziej trafiało do dzieci i młodzieży i przygotowywało w ten sposób nowych, świadomych swoich zadań i odpowiedzialności członków Kościoła, a także obywateli naszej ojczyzny" - zachęca do udziału Dialogach metropolita krakowski.

"Dialogi u św. Anny" nawiązują do "Dialogów w Katedrze", rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary. Co ważne, każdy może nadesłać swoje pytanie do metropolity (musi ono jedynie odnosić się do tematu spotkani) poprzez formularz dostępny na stronie: www.kolegiata-anna.pl lub e-mailem na adres: dialogi@kolegiata-anna.pl. Pytanie można także wrzucić do specjalnej skrzynki znajdującej się kolegiacie uniwersyteckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama