Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Prof. Fyderek zostanie dyrektorem USD?

Prof. Krzysztof Fyderek został wybrany na kandydata na stanowisko nowego szefa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Prawdopodobnie zastąpi na tym stanowisku doc. Macieja Kowalczyka.

27 września na Uniwersytecie Jagiellońskim, który jest organem założycielskim szpitala, odbyło się posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora USD w Krakowie-Prokocimiu. Do konkursu przystąpiło 6 osób. Wszystkie złożyły kompletne aplikacje oraz spełniły wszystkie warunki formalne, przewidziane odpowiednimi ustawami.

Prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek jest kierownikiem Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii, a także uznanym diagnostą i dydaktykiem. W latach 2000-2009 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a w latach 2014-2016 był dyrektorem Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Komisję konkursową przekonała wizja rozwoju szpitala przedstawiona przez prof. Fyderka, jednak na razie jest za wcześnie, by ujawniać jej szczegóły. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie, o wynikach postępowania zostaną poinformowani listownie i będą mieć 14 dni na złożenie odwołań. Dopiero wtedy można powołać prof. Fyderka na stanowisko. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie już na początku listopada zastąpi on na stanowisku doc. Kowalczyka, który przechodzi na emeryturę. USD kieruje on od 2000 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma