Nowy numer 3/2021 Archiwum

Prof. Fyderek zostanie dyrektorem USD?

Prof. Krzysztof Fyderek został wybrany na kandydata na stanowisko nowego szefa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Prawdopodobnie zastąpi na tym stanowisku doc. Macieja Kowalczyka.

27 września na Uniwersytecie Jagiellońskim, który jest organem założycielskim szpitala, odbyło się posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora USD w Krakowie-Prokocimiu. Do konkursu przystąpiło 6 osób. Wszystkie złożyły kompletne aplikacje oraz spełniły wszystkie warunki formalne, przewidziane odpowiednimi ustawami.

Prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek jest kierownikiem Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii, a także uznanym diagnostą i dydaktykiem. W latach 2000-2009 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a w latach 2014-2016 był dyrektorem Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Komisję konkursową przekonała wizja rozwoju szpitala przedstawiona przez prof. Fyderka, jednak na razie jest za wcześnie, by ujawniać jej szczegóły. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie, o wynikach postępowania zostaną poinformowani listownie i będą mieć 14 dni na złożenie odwołań. Dopiero wtedy można powołać prof. Fyderka na stanowisko. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie już na początku listopada zastąpi on na stanowisku doc. Kowalczyka, który przechodzi na emeryturę. USD kieruje on od 2000 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama