Nowy numer 4/2021 Archiwum

Znajdź ślady JPII i Brata Alberta

Takie wyzwanie rzuca śmiałkom Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który zaprasza do udziału w niezwykłej grze miejskiej. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 1 października.

O tym, że dwóch wielkich świętych - Jana Pawła II i Brata Alberta - łączyło bardzo wiele, nie trzeba nikogo przekonywać. I nie chodzi tylko o to, że obaj byli mocno związani z Krakowem i mieli pod Wawelem wiele swoich miejsc. Ważniejsze jest to, że zarówno Karol Wojtyła, jak i Adam Chmielowski uczyli świat, czym tak naprawdę jest miłosierdzie. I każdy z nich robił to na swój niepowtarzalny sposób.

Wiele na ten temat będzie można dowiedzieć się już w najbliższą niedzielę. O godz. 10 chętni do udziału w grze miejskiej "Śladami Świętych: Brata Alberta i Jana Pawła II" (którzy wcześniej zgłoszą się poprzez formularz zapisów dostępny na stronie IDM) powinni stawić się na ul. Basztowej 4. Stamtąd wyruszą w pasjonującą podróż przez wielkie miasto, a chwilami nawet przeniosą się w czasie, by wspólnie z Ojcem Świętym i Apostołem Ubogich przeżyć wspaniałą przygodę i odkrywać nieznane karty z ich świętego życia.

Gra miejska realizowana jest w ramach projektu "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama