Nowy numer 49/2018 Archiwum

Krakowska policja: podejrzany o oskórowanie kobiety zatrzymany

Mieszkający na krakowskim Kazimierzu 52-letni mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie w 1998 roku 23-latki z Krakowa. Zabójca ściągnął z ofiary skórę.

Jak podała małopolska policja, Roberta J. zatrzymano w środę 4 października około 14.45 na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń wyjaśnił, że mężczyzna został zatrzymany na krakowskim Kazimierzu przez policyjnych antyterrorystów i przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Stamtąd trafi do wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie, gdzie będą trwały dalsze czynności procesowe.

Przypomnijmy: w styczniu 1999 r. z Wisły wyłowiono fragment ludzkiej skóry. Po przeprowadzonej przez biegłych analizie obrażeń na fragmentach ciała kobiety okazało się, że skóra została zdjęta z torsu celowo przez innego człowieka.

Zamordowaną kobietą była 23-letnia studentka. Śledztwo w tej sprawie przez 19 lat prowadzili policjanci z krakowskiego Archiwum X.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy