Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krakowska policja: podejrzany o oskórowanie kobiety zatrzymany

Mieszkający na krakowskim Kazimierzu 52-letni mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie w 1998 roku 23-latki z Krakowa. Zabójca ściągnął z ofiary skórę.

Jak podała małopolska policja, Roberta J. zatrzymano w środę 4 października około 14.45 na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń wyjaśnił, że mężczyzna został zatrzymany na krakowskim Kazimierzu przez policyjnych antyterrorystów i przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Stamtąd trafi do wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie, gdzie będą trwały dalsze czynności procesowe.

Przypomnijmy: w styczniu 1999 r. z Wisły wyłowiono fragment ludzkiej skóry. Po przeprowadzonej przez biegłych analizie obrażeń na fragmentach ciała kobiety okazało się, że skóra została zdjęta z torsu celowo przez innego człowieka.

Zamordowaną kobietą była 23-letnia studentka. Śledztwo w tej sprawie przez 19 lat prowadzili policjanci z krakowskiego Archiwum X.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama