Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żaden pupil księdza nie ugryzł przejdź do galerii

Koty, psy, a nawet żółwia przynieśli właściciele zwierząt na specjalne nabożeństwo, które odbyło się 7 października w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt.

- Bardzo się cieszę, że dotarliście tutaj ze swoimi pupilami, mimo niesprzyjającej pogody. Wspólnej modlitwy i błogosławieństwa zawsze nam potrzebna. A nasza modlitwa jest dziś szczególna, bo w towarzystwie ukochanych zwierząt - mówił ks. Michał Mroszczak, prowadzący nabożeństwo.

Parafianie na nabożeństwo przyszyli razem ze swoimi czworonożnymi pupilami. Przeważały psy i koty. Dzieci przyniosły nawet świnkę morską, a jeden z dorosłych - żółwia. Wszystkie zwierzęta pobłogosławił ks. Michał. - Ubrałem starą sutannę na wypadek, gdyby któreś zwierzątko próbowało ugryźć, a tu proszę wszystkie takie posłuszne - mówił z radością ks. Mroszczak.

- Wyszyliśmy na wyjątkowy spacer, bo zakończony modlitwą i błogosławieństwem - cieszyła się Kinga Jagła-Tokarczyk. W momencie, kiedy kapłan błogosławił zwierzęta, one ochoczo odezwały się i było słychać najbardziej szczekanie oraz miauczenie.

Nabożeństwa z udziałem zwierząt nowotarska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje od kilku lat. W tym roku odbyło się ono w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt, który w stolicy Podhala trwał od kilku dni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama