Nowy numer 50/2018 Archiwum

Dziesiątki Różańca na Kasprowym Wierchu przejdź do galerii

Grupa ok. 60 osób w iście zimowej aurze wzięła udział w akcji Różaniec do Granic.

Prowadzącymi w odmawianiu Różańca byli pracownicy Polskich Kolei Linowych i Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz siostry i bracia albertyni z Kalatówek.

Rozpoczęto odmawianie modlitwy przy tablicy papieskiej, następną część odmówiono w połowie drogi do Suchej Przełęczy, trzecią część zaś - na przełęczy dokładnie na granicy polsko-słowackiej, a ostatnią - ponownie przy tablicy papieskiej.

Podczas modlitwy na Kasprowym Wierchu panowały iście zimowe warunki. Padał śnieg, który już zdążył przykryć część tatrzańskich grani. Ale niektórym góralom to nie przeszkadzało, aby wyjechać na szczyt w stroju regionalnym.

- Sądzę, że ta modlitwa to takie piękne zwieńczenie obchodów 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Zakopanem i na Kasprowym Wierchu - podkreśla Paweł Murzyn, dyrektor techniczny Polskich Kolei Liniowych. PKL w czerwcu tego roku z okazji wyjazdu Jana Pawła II kolejką na Kasprowy Wierch zorganizowały specjalną akcję, dzięki której można było wyjechać i zjechać z tego znanego tatrzańskiego szczytu zupełnie za darmo.

Grupa ok. 30 osób odmówiła Różaniec także na szczycie Giewontu. Modlitwa była prowadzona również nad Morskim Okiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy