Nowy numer 3/2021 Archiwum

W deszczowy dzień nadzieja od Jana Pawła II przejdź do galerii

Nowotarżanie tłumnie przybyli na tamtejsze lotnisko, aby wziąć udział w obchodach XVII Dnia Papieskiego.

Spotkanie na lotnisku w Nowym Targu rozpoczęło się od odmówienia przez wiernych nieszporów, które poprowadził ks. Mirosław Niewiedział, wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. - Zapewne wielu z was, tutaj obecnych, pamięta niezwykłe spotkanie w tym miejscu z Janem Pawłem II, który pokazał nam, że warto iść drogą nadziei - podkreślał ks. Niewiedział.

Po modlitwie z programem artystycznym wystąpiły na lotnisku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Zaśpiewały kilka góralskich utworów, przypomniały fragmenty z wystąpień papieża z Polski. Katechetka małych górali s. Franciszka zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewu, m.in. "Barki". W obchodach Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku wziął udział także ks. Jakub Mateja, wikary parafii Matki Boskiej Anielskiej z nowotarskiego Kowańca.

Obchody XVII Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku uświetniła orkiestra dęta z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Obecni na nowotarskim lotnisku burmistrz Grzegorz Watycha oraz przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski złożyli wiązankę żółtych i białych kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a dzieci zapaliły symboliczny znicz pamięci. Wokół pomnika powiewały także papieskie flagi.

Na zakończenie najmłodsi rozdali 100 różańców-dziesiątek. - W tym roku mamy wiele ważnych rocznic, m.in. 100. rocznicę objawień fatimskich, dlatego tyle przygotowaliśmy tych dziesiątek - wyjaśniła s. Franciszka. Zachęciła wszystkich, aby za rok zabrali na lotnisko flagi narodowe, bo będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zakonnica wybiegła jeszcze w przyszłość i oznajmiła, że z kolei za dwa lata w stolicy Podhala przypadnie już 40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu.

Papież w Nowym Targu spotkał się z milionową rzeszą pielgrzymów w czerwcu 1979 r. w czasie I pielgrzymki do ojczyzny. Stolicę Podhala odwiedzał także często jako biskup, a potem kardynał stojący na czele archidiecezji krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama