Nowy numer 3/2021 Archiwum

Amazonki - góralki na Jasnej Górze

Podhalańskie Amazonki, podobnie jak ich koleżanki z całej Polski, pielgrzymowały na Jasną Górę.

Na Jasnej Górze w sobotę 7 października odbyła się 20. ogólnopolska pielgrzymka kobiet po chorobie nowotworowej piersi. - Zawsze jej ważnym wymiarem jest także apel o profilaktykę i troskę o zdrowie - podkreśla Ewa Palider z Podhalańskich Amazonek.

Panie z Podhala można było zauważyć, pośród rzeszy kobiet z różnych zakątków kraju, bo na Jasną Górę przyjechały w strojach regionalnych. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem "Amazonki cenny diament w koronie Matki Bożej".

Stowarzyszenia Amazonek są organizacjami samopomocowymi, działającymi na rzecz kobiet dotkniętych rakiem piersi. Skupiają kobiety w trakcie i po leczeniu tego nowotworu, wspomagają ich rehabilitację fizyczno-psychologiczną. Obecnie ponad 25 tys. kobiet jest zrzeszonych w ponad 207 Klubach i Filiach w Polsce. Amazonki działają w myśl zasady: "Pomagając innym, pomagasz sobie".

- Każdego roku w Polsce notuje się ponad 16 tys. nowych zachorowań na raka piersi. Październik to od lat miesiąc walki z rakiem. Dlatego już w najbliższy wtorek 10 października zapraszamy na wielkie spotkanie z nami - Podhalańskimi Amazonkami do Nowego Targu. Punktualnie o godz. 11 rozpocznie się wielka akcja, w której będziemy zachęcać uczniów gimnazjów, szkół zawodowych, szkół średnich do podjęcia profilaktyki już w wieku młodzieńczym - zaprasza E. Palider.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama