Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjdź i bądź jak św. Piotr

Już w najbliższy czwartek 12 października startuje 12. Festiwal "7 x Gospel", który potrwa aż 11 dni. - Sam Jezus zaprasza i ciebie, byś przez ten czas poznał Go, bo On jest - mówi Lea Kjeldsen, dyrektor tego wydarzenia.

Tłumaczy również, że tegorocznemu festiwalowi nie bez powodu towarzyszyć będzie krótkie, ale bardzo treściwe i zaczerpnięte z Ewangelii hasło "Przyjdź!". - Usłyszał je apostoł Piotr od Jezusa, gdy ten przyszedł podczas burzy do swoich uczniów po wodzie, a oni przestraszyli się Go, myśląc, że to zjawa. Piotr zażądał wtedy od Chrystusa, by kazał mu przyjść do siebie po tafli jeziora, a On powiedział krótko: "Przyjdź!" - przypomina Lea i dodaje, że choć apostoł wyszedł z łodzi, przestraszył się jednak silnego wiatru i zaczął tonąć. - Jezus nie pozwolił mu zginąć. Dlatego więc zapraszamy wszystkich, by podczas festiwalu byli jak św. Piotr - zaufali Panu, chwycili Go za rękę i razem z nami chodzili po wodzie, śpiewając na chwałę Boga. Wtedy On nas na pewno nie zostawi - zapewnia L. Kjeldsen.

Pierwszą okazją do uczenia się zaufania Panu będzie inauguracyjny wieczór uwielbienia "Come, as you are...!", który odbędzie się 12 października o godz. 19.30 w kościele Świętego Krzyża (ul. Świętego Krzyża 23). - Chcemy zacząć od uwielbienia, bo sercem muzyki gospel jest Dobra Nowina o Bogu, który ukochał każdego z nas takimi, jacy jesteśmy, z naszymi niedoskonałościami i upadkami. W uwielbieniu poprowadzą nas Duch Święty oraz grupa uwielbienia złożona z członków krakowskich wspólnot, kościołów, diakonii uwielbienia i chórów. Chcemy w atmosferze jedności doświadczać Jego miłości, łaski, pokoju i radości. Wierzymy, że tego wieczoru niebo ucałuje ziemię - zachęcają organizatorzy.

Tego samego dnia rozpoczną się też warsztaty "Śpiew-Ruch-Radość" (dla seniorów) oraz "Mama Gospel" (dla mam z dziećmi do lat 3), a w kolejnych dniach odbędą się też warsztaty "Gospel Kids", "Faceci w Czerni", "Hand of Worship" i "Gospel Drumcapella".

Podczas całego festiwalu nie zabraknie też koncertów i spotkań z artystami gospel. W sobotę 14 października o godz. 19.30 w CK im. św. Jadwigi (ul. Łokietka 60) odbędzie się koncert Shary McKee & The Pentecostals of Katy (wstęp wolny, jednak z racji ograniczonej lliczby miejsc - ok. 300 - o wejściu decydować będzie kolejność przybycia). Warto dodać, że koncert będzie nagrywany, a później wydany w postaci płyty.

Z kolei w niedzielę 15 października w kościele oo. kapucynów o godz. 20 rozpocznie się koncert Facetów w Czerni, czyli śmiałków, którzy pod wodzą Łukasza Kubicy udowodnią, jak pięknie brzmi gospel w prawdziwie męskim wydaniu. Facetów w Czerni będzie też można posłuchać podczas koncertu finałowego 12. Festiwalu "7 x Gospel", który 22 października o godz. 18 zatrzęsie murami kina "Kijów-Centrum".

Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o zapisach i biletach na niektóre wydarzenia można znaleźć na: www.7xgospel.com.pl. Festiwalowi, który organizuje Stowarzyszenie "Gospel w Krakowie" we współpracami z wieloma krakowskimi kościołami i instytucjami, patronuje m.in. "Gość Krakowski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama