Nowy numer 41/2018 Archiwum

Górale z Różańcem do Granic we Lwowie przejdź do galerii

Grupa górali z Czarnego Dunajca wróciła z wycieczki do Lwowa, gdzie wzięła udział w akcji Różaniec do Granic.

- Właśnie wróciliśmy z grupą pracowników Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu z wycieczki do Lwowa, w czasie której przyłączyliśmy się do akcji Różaniec do Granic - mówi Julian Stopka, pracownik UG w Czarnym Dunajcu i radny powiatu nowotarskiego.

- Akurat byliśmy w drodze do Krzemieńca, kiedy przybliżyłem wszystkim okoliczności ustanowienia święta Matki Bożej Różańcowej w 1573 r oraz samą ideę Różańca do Granic. Decyzja, żeby przyłączyć się do akcji, była jednomyślna - wspomina J. Stopka.

Podhalanie podczas modlitwy śpiewali także maryjne pieśni. - Pozostaje wiele satysfakcji, że w ten szczególny dzień, kiedy nasi rodacy opasali różańcem cały kraj, tam, na ziemi lwowskiej, nasza grupa wsparła tę wspaniałą inicjatywę - wspomina J. Stopka.

Świątynia w Czarnym Dunajcu była wyznaczona jako tzw. kościół stacyjny. - Bardzo się cieszę, że nasza delegacja za punkt modlitewny obrała sobie aż ziemię lwowską - podsumowuje ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii w Czarnym Dunajcu i zarazem tamtejszy dziekan.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy