Nowy numer 50/2019 Archiwum

Marek Kamiński wyruszył dookoła Tatr

Znany podróżnik już dzisiaj rozpoczął swoją wyprawę. W ciągu 8 dni pokona 200 km.

"No Trace Tatra" to przedsięwzięcie propagujące ideę minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne oraz świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Chodzi o zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr, lecz także na problemy, z którymi zmagają się Tatrzańskie Parki Narodowe po obu stronach granicy.

- Ambicją wszystkich ludzi jest pozostawić po sobie ślad na Ziemi i najczęściej tym śladem są śmieci. Ja chcę przejść wokół Tatr, pozostawiając po sobie jedynie ślad w świadomości ludzi - mówi M. Kamiński.

Podczas wyprawy odwiedzi on miejsca, w których widać negatywny wpływ człowieka, i porozmawia z ludźmi związanymi z Tatrami - badaczami przyrody, ratownikami, historykami, folklorystami, artystami, właścicielami schronisk, rdzennymi mieszkańcami, spotkanymi turystami.

Trasa powiedzie z Zakopanego przez Orawice, Zuberec, Kwaczany, Liptowski Mikulasz, Podbańską, Smokowce, Tatrzańską Łomnicę, Zdziar, Łysą Polanę, Morskie Oko, z powrotem do Zakopanego.

Projekt jest wstępem do podróży M. Kamińskiego dookoła świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama