Nowy numer 4/2021 Archiwum

Uwielbienie to życie

Już po raz 12. w Krakowie, polskiej kolebce muzyki chrześcijańskiej, uczestnicy Festiwalu "7 x Gospel" mogą wyrazić wiarę poprzez śpiew, a także zgłębić wiedzę muzyczną, biorąc udział w ciekawych warsztatach.

12 października w kościele Świętego Krzyża odbył się wieczór uwielbienia inaugurujący Festiwal "7 x Gospel". Modlitwę poprowadzili członkowie krakowskich wspólnot, kościołów, diakonii i chórów. - Jesteśmy tu, by śpiewać, że wierzymy słowom Boga. Zachęcamy do tego, aby powiedzieć w głębi swojej duszy: "Ja wierzę" - mówiła Iwona Pająk, która przewodziła modlitwie. - Uwielbienie to nie muzyka, nie granie, ale życie. Do tego jesteśmy stworzeni - dodała.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem: "Przyjdź". Nawiązuje ono do fragmentu Ewangelii św. Mateusza, kiedy to Piotr, widząc razem z innymi apostołami Jezusa idącego po morzu, rzekł: "Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie", na co Jezus odpowiedział mu: "Przyjdź", a wtedy Piotr wyszedł z łodzi i szedł po morzu w kierunku Jezusa.

- Niech to hasło: "Przyjdź" przyświeca nam przez festiwal i przez całe życie - apelował Jakub Tworek, jeden z liderów festiwalu. - Muzyka gospel ma przybliżać nas do Boga. Nieważne, ile masz lat, skąd pochodzisz, w jakiej sytuacji życiowej jesteś, ważne, że chcesz Mu oddać swój czas - podkreślał.

W świątyni, przy dźwiękach gitary, perkusji i keyboardu, wierni usłyszeli też fragmenty z Księgi Izajasza o pokarmie dla biednych i z Listu do Efezjan o zjednoczeniu wiernych z Chrystusem.

Festiwal potrwa do niedzieli 22 października i zakończy się koncertem w kinie "Kijów - Centrum", podczas którego wystąpi m.in. chór 19. Warsztatów Gospel w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.7xgospel.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama