Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kilometry dla Jana Pawła II przejdź do galerii

W sobotę 14 października przed południem na Białych Morzach wystartował I Bieg Papieski zorganizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zawodnicy pobiegli tydzień po głównych obchodach XVII Dnia Papieskiego. Szybko jednak uporali się z 5-kilometrową trasą, leżącą na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Liderzy na mecie byli zaledwie 18 minut po starcie.

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Kamil Wojnicki. Z kolei w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Katarzyna Polak.

- To fantastyczne uczucie wygrać pierwszy taki bieg, zwłaszcza, że przyświeca temu szczytny cel. To świetny pomysł, żeby sport połączyć z dobroczynnością, bo społeczność biegaczy zawsze jest otwarta na takie inicjatywy - mówił K. Wojnicki, zwycięzca klasyfikacji męskiej.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia działa już od ponad 17 lat. Jej celem jest wyrównanie szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niewielkich miejscowości i niezamożnych rodzin m.in. poprzez przyznawanie stypendiów.

Sobotni bieg niewątpliwie się do tego przyczynił, ponieważ dobrowolna opłata startowa przyjmowana była w formie cegiełki na rzecz fundacji.

Jak przekonywali uczestnicy, warto dać coś z siebie, dbając przy okazji o swoją kondycję.

- Z dzisiejszym wydarzeniem doskonale łączy się przesłanie Jana Pawła II, żeby się nie lękać - również swoich ograniczeń fizycznych. Bieg jest świetną okazją, żeby o tym powiedzieć, a przy tym wesprzeć dobrą inicjatywę - mówił ks. Marcin Rozmus, jeden z uczestników biegu.

Wsparcie finansowe nie było jedynym celem biegu. Miał on też za zadanie przypomnieć postać św. Jana Pawła II w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego oraz propagować zdrowy styl życia, o który dbał również papież Polak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama