Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święto przyjaźni i modlitwy

Niedzielną Mszą św. rozpoczęło się świętowanie jubileuszu DA św. Anny - najstarszego duszpasterstwa akademickiego w Polsce.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Talik, archidiecezjalny duszpasterz akademicki. - Jubileusz niech będzie skrzyżowaniem dróg rozdzielonych życiem ludzi. Niech będzie zamyśleniem, co wszystkich łączy i co boli. Niech będzie oczekiwaniem, że nieznajomy ktoś nadejdzie i pod naszymi drzwiami stanie. Niech będzie stołem świątecznym, zastawionym z miłością - mówił w homilii. - Niech będzie świętem przyjaźni, niech będzie świętem modlitwy - dodał.

A co o duszpasterstwie mówią jego członkowie? - Przychodzimy tu dla Pana Boga, to On nas jednoczy - nie ma wątpliwości Magdalena Polak. - Obok tego, że poznałam tu ludzi otwartych, prawdziwych, szczerych, którzy nie boją się wierzyć w Boga i o tym mówić, dla mnie bardzo ważne jest również to, że lepiej poznałam samą siebie. Wspólnota pomaga i w formacji duchowej, i w takim ludzkim rozwoju, przełamywaniu swoich barier, lęków - dodaje.

Jubileuszowe świętowanie potrwa aż do przyszłej niedzieli. 22 października akademickiej Mszy św. w kolegiacie św. Anny będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Szczegółowy program jubileuszu Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny, a także m.in. historię akademickiej wspólnoty, można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: anno27.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma