Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z wdzięczności dla pedagogów przejdź do galerii

Modlitwa, akademia, życzenia... - gminne obchody Dnia Nauczyciela w Chochołowie były bardzo uroczyste.

Tegoroczne Święto Komisji Edukacji Narodowej przypadało w sobotę, dlatego w niektórych szkołach nauczyciele przyjmowali życzenia dopiero w tym tygodniu. Tak było m.in. w Szkole Podstawowej w Chochołowie, gdzie 17 października odbyły się gminne obchody Dnia Nauczyciela. Najpierw historię tego święta przypomniał Stanisław Gonciarczyk, przewodniczący Rady Gminy, a później pedagodzy dostali od wójta kwiaty oraz drobne upominki.

Spotkanie w Chochołowie było okazją do złożenia ślubowania przez siedmiu nauczycieli z Gminy Czarny Dunajec, którzy w ostatnim czasie uzyskali tytuł nauczyciela mianowanego. Z rąk wójta Józefa Babicza i skarbnika gminy Stanisławy Pilch pedagodzy otrzymali okolicznościowe gratulacje.

Święto Komisji Edukacji Narodowej to zawsze czas, kiedy pedagodzy z rąk samorządowców otrzymują nagrody pieniężne (najwyższa to 1000 zł brutto) za podejmowane działania w swojej pracy z uczniami. Czarnodunajecki samorząd postanowił nagrodzić kilkunastu nauczycieli z terenu gminy oraz dyrektorów poszczególnych placówek. Wyrazy wdzięczności wójt Józef Babicz skierował także do dyrektorów, którzy mają inne organy prowadzące (SPSK w Częstochowie oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Krakowie).

Spotkanie w Chochołowie uświetnili uczniowie tamtejszej szkoły, którzy wystąpili z ciekawym programem artystycznym. 

Warto dodać, że Dzień Nauczyciela w Chochołowie rozpoczął się od Mszy św. w miejscowym kościele, a w uroczystościach wzięła udział Maria Zielińska, przedstawicielka nowotarskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama