Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Studentki UTW pielgrzymują

Liczna delegacja nowotarskich studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

W tym roku była to już 6. pielgrzymka UTW do Matki Bożej Częstochowskiej, w której brały udział Uniwersytety Trzeciego Wieku z: Łodzi, Łowicza, Radomska, Koziegłów, Częstochowy i Nowego Targu.

- Po przyjeździe na Jasną Górę udaliśmy się do sali Różańcowej na konferencję pt. "Uda się do Maryi", którą poprowadził ks. Dariusz Kowalewski. Konferencja przybliżyła drogę św. Jana Pawła II do Maryi - "drogę Totus Tuus" - opowiada Danuta Marek z UTW w Nowym Targu. Ks. Kowalewski podkreślił, że cały pontyfikat papieża z Polski był przepełniony głębokim nabożeństwem do Matki Bożej.

W programie pielgrzymki nie mogło zabraknąć uroczystej Mszy św. i modlitwy przed cudownym obrazem MB Częstochowskiej. Po modlitwie był czas na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

- Jesteśmy już kilka dni po pielgrzymce, ale w drogę chcemy wyruszać cały czas. Zapraszamy wszystkich do wspólnego wędrowania w ramach zajęć UTW - zachęca D. Marek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma