Nowy numer 2/2021 Archiwum

Krakowskie święto książki

We czwartek 26 października rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Przyjechało 700 wystawców z ponad 20 krajów. Gościem honorowym jest tym razem Francja.

- Tegoroczne targi będą się odbywały od czwartku 26 października do niedzieli 29 października w naszym centrum Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9. W ubiegłym roku stoiska targowe i miejsca imprez towarzyszących odwiedziło 70 tys. osób. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie - poinformowała  Katarzyna Popieluch-Kmiecik, komisarz Targów Książki.

Dla ułatwienia zwiedzającym dotarcia do interesujących ich publikacji oraz autorów, podobnie jak w ubiegłych latach, będą działały targowe salony, m.in. Wydawców Religijnych i Naukowych oraz Książki Dziecięcej i Młodzieżowej. W pierwszym dniu targów zostanie ogłoszony laureat prestiżowego konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. - Konkurs towarzyszy targom od 20 lat. Honorowane są książki z zakresu szeroko pojętej humanistyki. Tym razem zgłoszono do niego 75 książek z 49 wydawnictw. Laureat zostanie wybrany spośród 10 nominowanych - powiedziała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Gościem honorowym targów będzie tym razem Francja. - Francję, podobnie jak Polskę, wyróżnia umiłowanie literatury - powiedział Frédéric de Touchet, konsul generalny Republiki Francuskiej w Krakowie. - Przygotowaliśmy bogaty program kulturalny zarówno na targach, jak i podczas Festiwalu Conrada. Na stoisku Instytutu Francuskiego zostanie zaprezentowanych 600 książek w języku francuskim. Odbędą się również spotkania z francuskimi i frankofońskimi autorami, których książki ukazały się w przekładzie polskim. Z czytelnikami spotka się m.in. Éric-Emmanuel Schmitt, jeden z najpoczytniejszych autorów francuskich. Będą również spotkania z autorami publikacji na palące tematy współczesności, m. in. Jeanem-François Colosimo, autorem książki "Zbędni ludzie: przekleństwo chrześcijan Bliskiego Wschodu", oraz Nulüfer Göle, autorką książki "Muzułmanie w Europie: dzisiejsze kontrowersje wokół islamu" - powiedział Stanislas Pierret, dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce.

Szczegółowy program 21. Targów Książki w Krakowie, w których bierze udział również Instytut Gość Media, jest dostępny na stronie internetowej: www.ksiazka.krakow.pl. Stoiska targowe będą czynne: 26 października od godz. 10 do 17, 27 i 28 października od godz. 10 do 19 i 29 października od godz. 10 do 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama