Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pozew powodzian uznany

Krakowski Sąd Okręgowy uznał odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa za straty powodzian w 2010 roku.

Wyrok zapadł w czwartek 19 października. Skarb Państwa reprezentowany był przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i woj. świętokrzyskie.

Pozew zbiorowy złożyło 27 osób (obecnie grupa liczy 26), zarówno prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych z Sandomierza (woj. świętokrzyskie) oraz Tarnobrzega i Gorzyc (woj. podkarpackie). Są wśród nich również przedsiębiorcy, którym podczas powodzi woda zniszczyła zakłady, oraz mieszkańcy, którym zalała domy i posesje.

Roszczenia powodzian skierowane były do reprezentujących Skarb Państwa: województwa świętokrzyskiego, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie i Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach oraz do powiatu sandomierskiego i gminy miejskiej Sandomierz.

Sąd uznał solidarną odpowiedzialność odszkodowawczą Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i województwo świętokrzyskie; w pozostałym zakresie powództwo oddalił.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma