Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzwony archaniołów biją na Orawie przejdź do galerii

Bp Damian Muskus poświęcił nowe dzwony i stacje drogi krzyżowej w kościele św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie na Orawie.

- Zyskujecie nowych patronów, którzy są potężnymi przyjaciółmi człowieka, którzy pomagają nam zwyciężać zło, uzdrawiają i umacniają, i przynosząc na ziemię Boże orędzie, przekonują, jak Gabriel Maryję, że dla Boga nie ma nic niemożliwego - mówił bp Muskus. Kościelne dzwony, wykonane w Zakładzie Felczyńskich, noszą imiona archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.

W uroczystości wziął udział m.in. poseł Edward Siarka, który mieszka na terenie papieskiej parafii na Orawie. Jest to jedna z najmniejszych wspólnot w archidiecezji krakowskiej, a zarazem jedna z pierwszych, której zaczął patronować św. Jan Paweł II.

Wszystkim za przygotowanie i obecność na uroczystości podziękował ks. Leszek Uroda, proboszcz parafii i budowniczy kościoła.

W 2007 roku kard. Stanisław Dziwisz wmurował poświęcony przez papieża Benedykta XVI kamień węgielny pod budowę świątyni parafialnej. Kościół został poświęcony w 2010 roku, a rok później wprowadzono relikwie patrona - św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama