Nowy numer 3/2021 Archiwum

Książka prowadząca do Panamy

Na rozpoczęte dziś Targi Książki w Krakowie przywieziono prosto z drukarni publikację zawierającą opowieści uczestników ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Książkę pt. "Młodość - projekt życia" wydało archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława BM wraz z agencją kreatywną TBC Projekt. - Przypomnienie ŚDM nie ma jedynie przypominać tego doświadczenia spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Bo trzeba je odnawiać i rozwijać każdego dnia. Przed nami wiele nowych wyzwań. Wspólnie obieramy #KierunekPanama, podejmując kolejne inicjatywy. Po ŚDM w Krakowie robi to już wiele wspólnot, grup, środowisk i społeczności. Mamy nadzieję, że nasza książka w tym pomoże, będąc również swoistym przygotowaniem duchowym na ŚDM w Panamie w 2019 r. - wyjaśniła Anna Chmura z TBC Projekt, niegdyś członkini Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie.

Redaktorzy publikacji poprosili 100 uczestników krakowskich ŚDM o opowiedzenie swoich historii związanych z tym wydarzeniem. W książce przedstawiono 23 opowieści. Osoby kupujące tę książkę na stoisku Wydawnictwa św. Stanisława mogły przy okazji zrobić sobie zdjęcie ze stojącym obok... papieżem Franciszkiem (tekturowym).

Prezentowały się także inne oficyny katolickie. Benedyktyńskie Wydawnictwo Tyniec przywiozło wywiad rzekę z o. Leonem Knabitem „Nikt nie jest byle jaki", przeprowadzony przez Jacka Zelka. - Rzeczywiście, nikt nie jest byle jaki, bo każdy jest "jakiś". Idzie o to, żeby odkryć swoją wartość i ważność, jednak bez zadzierania nosa. By była to ważność, która służy innym ludziom. O tym mówiłem m.in. w trakcie rozmów opublikowanych w książce - powiedział o. Knabit. O. Leon będzie zaś zapewne znów rekordzistą targowym co do liczby spotkań autorskich. Tym razem zaplanowano ich bowiem 10.

Wśród wystawców nie zabrakło również Instytutu Gość Media. Do naszego stoiska podchodziło wiele osób zainteresowanych m.in. "Gościem Niedzielnym", "Małym Gościem Niedzielnym" i Radiem eM.

Swoistą sensacją targową może stać się opublikowana przez jezuickie Wydawnictwo WAM książka "Wanda Półtawska. Biografia z charakterem". Warszawski publicysta Tomasz Krzyżak chwycił byka za rogi i opisał życie krakowskiej lekarki walczącej twardo o życie nienarodzonych, byłej więźniarki Ravensbrück, którą połączyła potem więź duchowa i intelektualna z Karolem Wojtyłą, przez niektórych uważana za "niezwykłą". Przedstawienie postaci nie było zapewne łatwe, gdyż - jak napisali o W. Półtawskiej wydawcy - "mało jest w Polsce osób, które wzbudzają tak skrajne opinie. Ona jednak wydaje się tym nie przejmować. Taki ma charakter, podobno niełatwy".

Szczegółowy program 21. Targów Książki, które odbywają się do niedzieli 29 października włącznie w centrum Expo Kraków (ul. Galicyjska 9), jest dostępny na stronie: www.ksiazka.krakow.pl. Stoiska targowe będą czynne: 26 października - od godz. 10 do 17, 27 i 28 października - od godz. 10 do 19 i 29 października - od godz. 10 do 17.

Książka prowadząca do Panamy   Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Instytutu Gość Media Bogdan Gancarz /Foto Gość

Czytaj także:

Krakowskie święto książki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama