Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak dojechać na cmentarze?

Krakowski ZIKiT radzi, by - jak co roku - zrezygnować z samochodu i wybrać komunikację miejską, która do 2 listopada będzie wzmocniona.

Dojazd autem na krakowskie nekropolie będzie kłopotliwy, a jadąc odwiedzić groby bliskich, nie warto się denerwować, stojąc w korkach i szukając wolnego miejsca parkingowego. Ważne jest też to, że ul. Rakowicka dla samochodów zamknięta jest już od soboty, jednak zawsze znajdują się nieświadomi tego kierowcy, którzy próbują dojechać tak daleko, jak tylko się da, a potem paraliżują płynny ruch wokół cmentarza.

ZIKiT zachęca więc, aby wybrać podróż autobusami i tramwajami, zwłaszcza że w tym roku uruchomionych zostanie dodatkowych 10 linii tramwajowych i 21 autobusowych, które obsługiwać będą wszystkie większe cmentarze w Krakowie, a także w Wieliczce i w Rząsce. Pełna oferta dodatkowych linii funkcjonować będzie 1 listopada. Część z nich, a szczególnie linie tramwajowe, uruchomiona została w całym okresie okołoświątecznym - od soboty 28 października do czwartku 2 listopada.

Co więcej, od 31 października (od godz. 12) do 2 listopada (do końca dnia) tramwaje wrócą na ul. Długą, dzięki czemu linia nr 2 będzie jeździła po swojej tradycyjnej trasie. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 80, kursująca po trasie: Salwator - Zwierzyniecka - Straszewskiego - Podwale - Dunajewskiego - Długa - Kamienna - Doktora Twardego - Krowodrza Górka.

ZIKiT informuje również, że w tych dniach krakowskie nekropolie otwarte będą dłużej niż zazwyczaj - 31 października cmentarze komunalne do godz. 22, a 1 listopada - od godz. 6 do ostatniego odwiedzającego.

Wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej od 31 października do 2 listopada można znaleźć w prezentacji multimedialnej, którą na swojej stronie przygotował Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu (www.zikit.krakow.pl).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama