Nowy numer 50/2018 Archiwum

Listopadowy spacer w koronie drzew przejdź do galerii

Na Słowacji, blisko granicy z Polską, powstała kładka widokowa, poprowadzona ponad koronami drzew. Choć działa już wiele tygodni, to wciąż jest oblegana przez chętnych do jej odwiedzenia.

Ścieżka łącznie ma 254 metry długości. Zwiedzający mają do dyspozycji także wysoką wieżę widokową w kształcie spirali. Drewniana droga jest rozpięta na specjalnych filarach na wysokości od 18 do 24 metrów.

Bilety to koszt około 20-40 zł, w zależności od wieku czy zniżek. Dzieci do lat 3 mogą skorzystać z obiektu zupełnie za darmo.

Aby dojechać na miejsce, czyli do słowackiego Żdiaru można przekroczyć granicę Polski ze Słowacją w Jurgowie lub Łysej Polanie. Potem trzeba skierować się na Poprad.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy