Nowy numer 8/2021 Archiwum

Kard. Angelo Comastri - zasłużony dla Niepołomic

Wikariusz generalny Państwa Watykańskiego otrzyma honorowy tytuł 9 listopada. Weźmie też udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Karola Boromeusza.

Kard. Comastri zostanie wyróżniony tytułem "Zasłużony dla miasta i gminy Niepołomice". Honorowy tytuł przyznawany jest przez Radę Miejską w głosowaniu. Ostatni raz został on nadany w 2010 roku.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, zwołanej jedynie w tym celu na 9 listopada, kard. Comastriemu zostaną wręczone przetłumaczona na język włoski uchwała rady oraz pamiątkowy szklany emblemat.

O nadanie odznaczenia wnioskowała niepołomicka parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników z Góry Ararat. Jak podkreślono we wniosku, pierwsze kontakty kard. Comastriego z Niepołomicami związane były z zamówieniem w Watykanie mozaiki przedstawiającej Jana Pawła II.

"Ks. Kardynał poprzez mozaikę, poprzez swoją homilię po kanonizacji Jana Pawła II na Placu św. Piotra w dniu 27 kwietnia 2014 roku, poprzez swoje modlitwy ku czci Świętego Papieża, którymi się modlimy, poprzez spotkania z młodymi w Niepołomicach wnosi wielkie duchowe bogactwo w nasze życie Polaków i Niepołomiczan, umacnia naszą więź ze Stolicą św. Piotra i zapisuje się w naszej historii" - napisano we wniosku.

Mozaikę, w której zamówieniu pomagał kard. Comastri, poświęcił 27 sierpnia 2008 r. w auli Pawła VI w Rzymie papież Benedykt XVI. Po przetransportowaniu do Polski została ona zainstalowana przed kościołem w Niepołomicach. W jej uroczystym odsłonięciu 2 października 2008 r. uczestniczył kard. Stanisław Dziwisz.

9 listopada kard. Comastri weźmie także udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Karola Boromeusza. Będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama