Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitewna krucjata więźniów

Część więźniów, osadzonych w zakładach karnych w całej Polsce, chce włączyć się do krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem. Inicjatywa "Skazani za Skazujących" rusza 5 grudnia.

Inauguracja akcji obędzie się w krakowskiej bazylice franciszkanów w drugą rocznicę beatyfikacji franciszkańskich misjonarzy męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. 5 grudnia o godz. 19 o. bp Damian Muskus będzie celebrował Eucharystię, po której rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze świadectwami i modlitwami więźniów. Niektóre z nich będą odczytane, a inne wyemitowane przez kapelanów więziennictwa, którzy wezmą udział w tej uroczystości.

- We współpracy z o. Dezyderiuszem Polem, naczelnym kapelanem więziennictwa, chcemy ponownie ukazać problem terroryzmu w Europie. Będziemy wraz z osobami skazanymi modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób skazujących, czyli dopuszczających się aktów terrorystycznych. Na ołtarzu obecne będą relikwie I stopnia naszych błogosławionych współbraci Zbigniewa i Michała, którzy zginęli z rąk terrorystów - tłumaczy franciszkanin br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników.

Tego wieczoru zostanie też zapowiedziana płyta zespołu Jaspis (to on poprowadzi uwielbienie), zatytułowana "naRodziny?". Płyta powstaje we współpracy z krakowskimi franciszkanami oraz jezuitami. Premiera jest zaplanowana na 1 kwietnia 2018 r.

- Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony będzie m.in. na zakup różańców z relikwiami II stopnia męczenników z Pariacoto dla osób przebywających w zakładach karnych na terenie Polski, którzy chcą brać czynny udział w modlitewnej "Krucjacie różańcowej w obronie przed terroryzmem" pod patronatem błogosławionych męczenników z Pariacoto - wyjaśnia br. Hruszowiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama