Nowy numer 50/2018 Archiwum

5 milionów pasażerów w Kraków Airport

Krakowskie lotnisko, jako jedyne regionalne w naszym kraju, dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 mln pasażerów w ciągu roku.

Szczęśliwy podróżujący to pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji z linią lotniczą easyJet. Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek pogratulował pasażerce i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego imponującego wyniku.

- Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych. Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa - zaznaczył R. Włoszek.

Prezes Kraków Airport wręczył pani Joannie niespodziankę w postaci tabletu, vouchera na lot #PROSTOzKRAKOWA oraz na 5 wejść do Business Lounge. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.

Wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport, było ponad 50 tys. dzieci. Ponad 14 tys. osób niepełnosprawnych skorzystało z usług lotniska w tym roku. Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to połączenie z Chicago - 8 tys. km. Zaś najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 r. z Krakowa do Strahan w Australii - około 16 tys. km.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy