Nowy numer 39/2020 Archiwum

Odnowienie aktu intronizacji Chrystusa

W niedzielę 19 listopada, w rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi odnowienie tego przyrzeczenia.

Odbędzie się ono po godz. 12, w trakcie Mszy św. którą  odprawi w łagiewnickiej bazylice Bożego Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski. Poprzedzi je nabożeństwo do Ducha Świętego odprawione o godz. 10 w sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach oraz Droga Krzyżowa i przejście do bazyliki BM, które rozpoczną się o godz. 10.30.

Rocznica aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana jest okazją, by "uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań" - zauważył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek. 18 listopada przewodniczył on Mszy św. odprawionej w bazylice Bożego Miłosierdzia dla uczestników ogólnopolskiego spotkania czcicieli Chrystusa Króla "Dziś i jutro dzieła intronizacji". Po Mszy, w auli Jana Pawła II odbyła się dyskusja panelowa "Obrona prawa Bożego a Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej", której moderatorem będzie abp Andrzej Dzięga.

Akt jubileuszowy na pozostałych terenach archidiecezji krakowskiej  i w całej Polsce zostanie odnowiony w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w dniu 26 listopada.

Czytaj także:

Królowanie nie wymaga manifestacji na ulicach

Twego królowania nam potrzeba

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama