Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Śladami św. Józefa Kalasancjusza przejdź do galerii

Mszą św. w kaplicy objawień w sanktuarium w Fatimie pijarzy z Polski dziękowali w niedzielę 19 listopada za jubileusz 400-lecia swojego zgromadzenia.

Wizytą w Portugalii zakonnicy zakończyli rekolekcje, które przeżywali w Hiszpanii. - To bardzo owocny dla nas czas. Podążaliśmy w Hiszpanii śladami naszego założyciela - św. Józef Kalasancjusza. Nawiedzenie sanktuarium w Fatimie jest momentem, w którym dziękujemy za wszystkie łaski otrzymane podczas wspólnej modlitwy, rozmów, zwiedzania pięknych miejsc - podkreśla o. Mateusz Pindelski SP.

O. Pindelski pracuje z młodzieżą w krakowskim liceum oo. pijarów. - W roku jubileuszowym w Fatimie jeszcze raz przywołujemy postacie świętych pastuszków. Mnie ogarnia wielkie zadziwienie faktem, że Maryja wybrała tak małe dzieci, by dokonały tak wielkich rzeczy. Jest to niezwykle ważne w naszej pracy z dziećmi i młodzieżą - to przykład, jak istotna jest wiara i zawierzenie Maryi w codziennych sprawach, nawet tych bardzo prostych - podkreśla o. Pindelski.

Ojcowie pijarzy do Fatimy przybyli 19-osobową grupą. Zakonnicy reprezentowali wszystkie placówki polskiej prowincji, w tym krakowskie parafie i szkoły. Był także jeden współbrat z Białorusi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma