Nowy numer 3/2021 Archiwum

Do sukcesu potrzebna jest miłość

John Spence i David Whitney, znani na świecie specjaliści w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości, spotkali się ze studentami Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Goście z USA próbowali odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, które stawiali im studenci Podhalańskiej Alma Mater. Jakie cechy powinien mieć lider, a jakie szef firmy? Jakie są kroki do osiągnięcia sukcesu? Czym jest opuszczenie własnej strefy komfortu? - to niektóre z nich.

- Myślę, że podejmowane przez was zagadnienia można i nawet trzeba rozpatrywać w kontekście sukcesu. Aby go osiągnąć potrzebne są koniecznie trzy kroki: wiedza, sieć kontaktów i miłość - mówili Amerykanie. Podkreślili, że ważne jest, aby postępować według bliskich sobie wartości.

Goście wyjaśnili też, dlaczego w życiu czasem potrzebne są porażki. - To z nich wyciągamy wnioski na przyszłość - twierdzili Amerykanie.

Spotkanie było efektem współpracy PPWSZ w Nowym Targu z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Organizatorem spotkania był dr Zbigniew Włosowicz, pełnomocnik rektora ds. międzynarodowych.

- Zamysłem spotkania było, aby studenci znaleźli instrumenty i motywację do realizacji własnych celów i marzeń. Żacy muszą uwierzyć w swoje możliwości, a wiem, że mają w sobie wielki potencjał - podkreśla dr Włosowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama