Nowy numer 39/2020 Archiwum

Projekt #JESTEM

Franciszkanie z krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej łączą osoby modlące się o powołania.

Nową franciszkańską inicjatywę #JESTEM promuje hasło: "Bo moja modlitwa daje siłę".

- O nowe powołania może modlić się każdy. Wszyscy możemy również wspierać swoją modlitwą tych, którzy wybrali już drogę kapłańską lub zakonną - postulantów, diakonów, braci i siostry zakonne oraz kapłanów - tłumaczy o. Jacek Koman OFM, minister prowincjalny Prowincji Matki Bożej Anielskiej.

Przekonuje, że potrzeba takiej modlitwy jest bardzo duża, gdyż świat potrzebuje autentycznych świadków Chrystusa.

Aby włączyć się w inicjatywę, należy wypełnić specjalny formularz na stronie www.braciamniejsi.pl/jestem, w którym zaznacza się sposób wsparcia kapłanów, zakonników czy siostry zakonne.

Do wyboru są: dziesiątka różańca dziennie, uczestnictwo we Mszy św. czy ofiarowanie swoich cierpień lub chorób.

Na stronie projektu zamieszczono także modlitwę św. Jana Pawła II w intencji powołań.

"Zbawicielu nasz, posłany przez Ojca, by objawić Jego miłosierną miłość, obdarz Twój Kościół młodymi ludźmi gotowymi wypłynąć na głębię, aby ukazywać pośród braci Twą obecność, która odnawia i zbawia" - brzmi jej fragment.

- Mamy nadzieję, że do tworzonej przez nas społeczności #JESTEM dołączą ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zawody, do których zostali powołani. Obecność i modlitwa to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w dobie kryzysu powołań, który obserwujemy - przekonuje o. Mariusz Zychowicz OFM, współautor projektu.

Franciszkanie prowadzą różne akcje powołaniowe - ewangelizują, organizują koncerty, wyjeżdżają nawet na ferie, łączące modlitwę i sporty zimowe.

- Wszystko to jednak musi być oparte na mocnym fundamencie duchowym, który może dać każdy z nas, czyli na wzajemnej modlitwie - dodaje o. Łukasz Buksa OFM, znany franciszkański muzyk i rekolekcjonista, który także współtworzy nową inicjatywę.

Formularz przystąpienia do akcji #JESTEM oraz materiały informacyjne będzie można uzyskać także we wszystkich parafiach, w których na co dzień posługują bądź głoszą słowo Boże franciszkanie z krakowskiej prowincji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama