Nowy numer 39/2020 Archiwum

Z metropolitą o przemijaniu

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza diecezjan na jutrzejsze "Dialogi u św. Anny".

Spotkanie pod hasłem: "Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?" rozpocznie się w czwartek 23 listopada o godz. 20.15 w kościele św. Anny w Krakowie.

Na krótkim filmie, dostępnym na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube, abp Jędraszewski zaznacza, w listopadzie szczególnie bliskie ludzkiemu sercu są zagadnienia mówiące o przemijaniu, śmierci i wieczności. Dodaje, że wiążą się z nimi nadzieje, ale także niepokoje czy nawet zwątpienie w sens ludzkiego życia. - To pytania i problemy jak najbardziej egzystencjalne, dotykające każdego człowieka. Bo żaden z nas nie jest w stanie się przed nimi schronić, na nie zamknąć czy od nich uciec - podkreśla.

Wskazuje przy tym, że tylko człowiek jest istotą, która wie, że przyjdzie śmierć. - Przeżywa lęki, obawy, ale także nadzieję. Gdzie jest ich fundament, z czego one wyrastają, jak je w sobie i z innymi rozwiązywać? To będzie treść naszych rozważań. Serdecznie na to spotkanie zapraszam - zachęca do udziału w wydarzeniu metropolita krakowski.

"Dialogi u św. Anny" nawiązują do "Dialogów w Katedrze", rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary. Co ważne, każdy może nadesłać swoje pytanie do metropolity (musi ono jedynie odnosić się do tematu spotkania) poprzez formularz dostępny na stronie www.kolegiata-anna.pl lub e-mailem na adres: dialogi@kolegiata-anna.pl. Pytanie można także wrzucić do specjalnej skrzynki znajdującej się w kolegiacie uniwersyteckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama