Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zobacz także

 • Gościówa
  25.11.2017 17:22
  Byłam na pogrzebie naszego wspaniałego i WIELKIEGO kapłana. Dziękuję Bogu za Niego i jestem pewna, że będzie się ks. Andrzej wstawiał za nami grzesznikami tam w Niebie. Mam głębokie przekonanie o Jego świętości. Bardzo, bardzo będzie Księdza brakować tutaj! Oby znalazł się kontynuator licznych dzieł Księdza Szpaka, a Kościół Święty docenił tego zacnego kapłana i wspaniałego salezjanina. Dziękuję z całego serca i w imieniu swojej rodziny, to był zaszczyt móc korzystać z Księdza posługi!
 • PT
  25.11.2017 17:35
  "Powinien iść prosto do nieba. ... on przecież całe życie zbierał nasze krzyże i zaniósł je do nieba. "

  Znowu ludzie stawiają się w miejscu samego Boga, znowu mamy ekspresową kanonizację, znowu bez żadnego badania kandydata i odpowiedniego procesu. Zachowajmy nasze poglądy, odczucia i uczucia dla siebie, a pozostawmy Bogu sąd nad człowiekiem, bo do Niego należy Sąd, nie do ludzi. Dla zmarłych prośmy z pokorą o zbawienie, a dla dusz czyśćcowych o skrócenie kary, bo tylko taka postawa jest katolicka.

  I jeszcze pewna uwaga. Przed SW2 żywi na pogrzebie i po nim modlili się o życie wieczne dla zmarłego. Dzisiaj pogrzeby coraz bardziej przypominają kanonizację, jakby człowiek po śmierci szedł prosto do nieba bez względu na swoją wiarę i uczynki, a nie na Sąd Boży, którego wynikiem może być nie tylko niebo, ale i czyściec, i piekło. Naprawdę jest to zupełne nieporozumienie.

  Polecam tłumaczenie artykułu w Catholic Herald: http://www.bibula.com/?p=98001
 • Helenka
  25.11.2017 18:48
  Nie bal sie innosci I biedy ludzkiej. Nie o kazdym kaplanie mozna to powiedziec. RIP
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma