Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Piórem lub pędzlem

Do nadsyłania prac literackich, magisterskich, doktoranckich, a także ozdób świątecznych zachęca w organizowanych przez siebie konkursach Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Do najmłodszych skierowane jest wydarzenie pod hasłem: "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II". Mogą w nim wziąć udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas od I do VI. "Ich zadaniem jest samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową" - precyzują organizatorzy.

Zgodnie z regulaminem, prace plastyczne w formacie A4 lub mniejsze - w formie zawieszki wykonanej dowolną techniką z wyjątkiem użycia materiałów sypkich, kruchych i plasteliny - można nadsyłać do 11 grudnia.

Starszym uczniom oraz dorosłym instytut proponuje natomiast napisanie eseju, reportażu, wiersza, opowiadania czy też felietonu na temat ludzkiego ciała. Prace literackie można nadsyłać do 28 lutego 2018 roku. Celem konkursu "Ciało... czyli?" jest skłonienie do refleksji nad własną fizycznością.

- Widzimy, że ciało ludzkie jest bardzo mocno nadużywane w dzisiejszym świecie pod każdym względem. Chcemy zachęcić do zastanowienia się, czym naprawdę jest nasze ciało. Jak je właściwie odbierać i jak żyć tak, by było ono prawdziwym skarbem - mówi koordynator konkursu Magdalena Siemion.

Ostatni organizowany przez instytut konkurs dotyczy prac magisterskich i doktorskich poświęconych św. Janowi Pawłowi II. "Ich tematy mają dotyczyć św. Jana Pawła II - jego biografii, szeroko rozumianej spuścizny literackiej, filozoficznej, teologicznej i artystycznej lub twórczego rozwinięcia jego myśli i nauczania" - zaznaczono.

Do oceny będą przyjmowane prace w języku polskim, angielskim i włoskim, które autorzy lub promotorzy mogą nadsyłać do 30 czerwca 2018 r. Nagrodą będzie wydanie ich w formie książkowej.

Szczegółowe informacje o aktualnych konkursach prowadzonych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II można znaleźć na stronie www.idmjp2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy