Nowy numer 33/2019 Archiwum

Adwentowa katecheza o emocjach

Już 9 grudnia dzieci i ich rodzice będą mogli poznać proste sposoby na radzenie sobie z negatywnymi postawami duchowymi.

Katecheza "Ratunku SMOG" w auli św. Jana Pawła II sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach potrwa od godz. 10 do 12. Jej nazwa jest bardzo wymowna.

- Tytułowy SMOG to akronim, składający się ze słów: "smutek", "marudzenie", "obrażona mina" i "grymasy". To uczucia, które często są tłumione w dzieciach przez rodziców i wychowawców, co zazwyczaj daje nieodpowiednie rezultaty. Nasza katecheza ma nauczyć, jak sobie radzić z trudnymi emocjami w odpowiedni sposób - tłumaczy ks. Łukasz Piórkowski, który będzie współprowadził wydarzenie.

Katecheza ma wykorzystać skojarzenie znane dzieciom - na przełomie listopada i grudnia w szkołach Krakowa i okolic często są organizowane pogadanki na temat problemu smogu w mieście. - Dzieci są więc zaznajomione z tematem, my tylko przedstawiamy go z nieco innej strony - tłumaczy kapłan.

Jak zaznacza, treści będą głoszone w sposób przystępny dla dzieci - poprzez zabawę, multimedia, muzykę chrześcijańską, a także stworzenie dziecięcej społeczności. - Chcemy nauczyć dzieci, a przy okazji przypomnieć ich rodzicom, jak poznawać i przeżywać emocje, korzystając ze słów "proszę", "przepraszam" i "dziękuję" - mówi ks. Piórkowski.

Dodaje, że dzieci powinny rozumieć własne uczucia. - Istotne jest ich wyrażanie w sposób akceptowalny społecznie, z uniknięciem niepożądanych efektów ich tłumienia. To bardzo ważne zadanie rodziców, w którym chcemy ich trochę wesprzeć - podkreśla.

Oprócz ks. Piórkowskiego wydarzenie będą prowadzić: Dominik, Monika i Zosia Radziszowscy, Noemi Lejmel, Krakowscy Wodzireje oraz Matula Band. Szczegółowe informacje o spotkaniu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.ratunkusmog.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL