Nowy numer 42/2019 Archiwum

Alessandro Safina zaśpiewa w Krakowie

Charyzmatyczny pop opera tenor po raz pierwszy przyjedzie do Polski - 18 grudnia wystąpi w ICE Kraków. Dla Czytelników mamy podwójne zaproszenie.

Alessandro Safina w muzycznym świecie zasłynął, gdy zrewolucjonizował operę, wplatając do tradycyjnych utworów inne gatunki (pop i rock). Ciekawostką jest, że Alessandro miał zaledwie 9 lat, gdy zainteresował się operą i szybko okazało się, że ma wielki talent, a najpierw odkryli go rodzice chłopca - wielcy miłośnicy opery.

Mając12 lat, Safina zaczął uczyć się w Akademii Muzycznej, a w wieku 17 poszedł do słynnego Conservatorio di Musica Luigi Cherubini we Florencji. W 1989 r. zdobył pierwszą nagrodę w Concorso Lirico Internazionale w Mantui, poświęconym włoskiej sopranistce Katii Ricciarelli. To właśnie ta nagroda dała początek genialnej karierze artysty.

W 1990 r. tenor zadebiutował jako Rodolfo w "La Boheme" Giacoma Pucciniego obok... Katii Ricciarelli. Po tym wydarzeniu kontynuował już występy w największych miastach i najbardziej prestiżowych miejscach na świecie.

Jak sam mówi, chociaż jest zakochany w muzyce klasycznej, a szczególnie w muzyce legendarnego tenora Enrica Caruso, inspiruje się też współczesną muzyką popową.

W latach 90. XX w. twórczość Alessandra zwróciła uwagę sławnego włoskiego pianisty i kompozytora Romana Musumarry. Wspólnie zaczęli nagrywać, zaczynając od piosenki "La sete di vivere", próbując spełnić marzenia Safiny o stworzeniu nowego gatunku muzycznego, jakim jest muzyka pop operowa. Efektem końcowym był debiutancki album Alessandra "Insieme a Te", wydany w 1999 r. Przed premierą artysta po raz pierwszy zaprezentował swój nowy styl muzyczny przed publicznością w teatrze Olympia w Paryżu. Z biegiem czasu album został wydany aż w 30 krajach świata, zdobywając liczne nagrody i statusy złotych i platynowych płyt.

Przez wszystkie lata kariery Alessandro wylansował wiele przebojów, a jednym z największych hitów jest utwór "Luna". Niektóre piosenki artysta nagrał też u boku wielkich artystów współczesnej sceny muzycznej. O jakie nazwiska chodzi? O to chcemy zapytać naszych Czytelników - dzięki makrokoncert.pl mamy bowiem do rozdania jedno podwójne zaproszenie na koncert, który 18 grudnia w ICE Kraków rozpocznie się o godz. 19.

Na zgłoszenia osób, które chciałaby dostać tę wejściówkę, czekamy 5 grudnia przez cały dzień pod adresem: krakow@gosc.pl. W mailu należy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz nazwiska co najmniej trzech artystów, z którymi występował A. Safina.

Bilety można też kupić na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

ALESSANDRO SAFINA - 18.12.17 - ICE KRAKÓW
Makroconcert Polska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL