Nowy numer 33/2019 Archiwum

Walka z aborcją to dopiero początek

Przez całą sobotę, 2 grudnia, w Krakowie trwał II Kongres Wartości Życia Osób Niepełnosprawnych.

W jego ramach w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej odbyła się m.in. debata na temat systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością. Wzięli w niej udział Jan Libicki z Platformy Obywatelskiej, Piotr Strzembosz z Prawicy Rzeczypospolitej oraz Bartosz Remin. Dyskusję moderował dr Bawer Aondo-Akaa.

- Właściwym kierunkiem jest wprowadzanie osób niepełnosprawnych do społeczeństwa - mówił Piotr Strzembosz. Zaznaczył, że jednym ze sposób na to jest zapewnianie im odpowiednich miejsc pracy. - To nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale również terapia - podkreślał.

Bartosz Remin przekonywał m.in., że walka z aborcją eugeniczną to dopiero początek. - Potrzebny jest też pomysł, co dalej - mówił. Jego zdaniem jednym z ważnych zadań jest zmiana negatywnych stereotypów, dotyczących warsztatów terapii zajęciowej. - Nikt z nas nie pójdzie do miejsca, które ma tak czarny PR - zaznaczył. - Musimy odczarować WTZ - podkreślał, dodając, że nie każdy nadaje się, by pójść na studia czy wykonywać bardziej skomplikowaną pracę. Dla takich osób optymalnym rozwiązaniem mogą być właśnie warsztaty terapii zajęciowej.

Kongresowi towarzyszyła wystawa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, Fotoklubu Trzebińskiej Kinematografii przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini i pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mroziewskiego. W jego trakcie zaprezentowano także filmową etiudę "Hiob" Teatru Exit oraz teledysk do utworu "Wołanie uciśnionych".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL