Nowy numer 39/2020 Archiwum

Zaśpiewają chórem

Dziś wieczorem rozpocznie się VIII Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Koncerty i prezentacje festiwalowe będą się odbywały od 8 do 10 grudnia. W tej prestiżowej międzynarodowej imprezie wokalnej weźmie udział 16 chórów z Polski, Estonii, Irlandii, Łotwy, Macedonii, Rosji, Ukrainy i Węgier. Koncert inauguracyjny "Światło i śpiew" rozpocznie się dziś o godz. 19 w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7). Wystąpią: młodzieżowy chór żeński "Menada" z Tetova w Macedonii, łotewski chór szkoły muzycznej w Ventspils, ukraiński chór dziecięcy "Pektorał" z Kijowa i żeński chór kameralny "Viva!" z Niżnego Tagiłu w Rosji.

Festiwal ma charakter konkursu, w którym umiejętności poszczególnych zespołów oceniają jurorzy będący doświadczonymi chórmistrzami. Przesłuchania w kilku kategoriach będą się odbywały w sobotę 9 grudnia od godz. 11.30 do 17 w kościele Świętych Piotra i Pawła ( ul. Grodzka 52A). Tego samego dnia o godz. 19.30 wszystkie chóry uczestniczące w festiwalu wystąpią na koncercie w kościele Mariackim.

Tradycją stało się już uczestnictwo chórów w Mszach św. południowych w dniu zakończenia festiwalu. Tym razem w niedzielę 10 grudnia wybrane chóry będą śpiewały o godz. 12 w kościele św. Józefa (ul. Zamoyskiego 2), o godz. 12.15 - w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7) oraz o godz. 12.30 - w kościołach: Najświętszej Rodziny (ul. Aleksandry 1), Matki Bożej Ostrobramskiej (ul. Meissnera 20), św. Kazimierza (ul. Bobrowskiego 6) i NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37).

Festiwal zakończy się 10 grudnia o godz. 19.30 koncertem galowym w kościele św. Katarzyny.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe jest wolny. Szczegółowy program jest dostępny w internecie pod adresem www.christmasfestival.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama