Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rozmowy o rodzinie

Abp Marek Jędraszewski zaprasza wiernych na ostatnie w tym roku "Dialogi u św. Anny".

Spotkanie pod hasłem: "Rodzina Bogiem silna. Troska o rodzinę w dzisiejszych czasach" rozpocznie się w czwartek 14 grudnia o godz. 20.15 w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

W specjalnym filmie, dostępnym na kanale archidiecezji krakowskiej w mediach społecznościowych, abp Jędraszewski mówi, jak poważnym zagadnieniem w Europie i w Polsce są problemy rodziny, które dotykają dorosłych i dzieci oraz negatywnie odbijają się na życiu społecznym i narodowym.

"Wiemy, ile radości dają rodziny szczęśliwe - tam, gdzie jest miłość, wzajemne zaufanie i wspólna droga, by tworzyć siebie, swój dom i świat" - podkreśla. Dodaje też, że właśnie sprawy rodzin - ich nadzieje i trudności - będą tematem grudniowego spotkania.

"Zapraszam tych, którzy chcieliby z nami wszystkimi podzielić się swoimi radościami i nadziejami, ale także tych wszystkich, którzy marzą o szczęśliwym małżeństwie i szczęśliwej rodzinie. Jest to czas i miejsce szczególne, ale i temat niezwykły" - zachęca do udziału w wydarzeniu metropolita krakowski.

"Dialogi u św. Anny" nawiązują do "Dialogów w Katedrze", rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary. Co ważne, każdy może nadesłać swoje pytanie do metropolity, odnoszące się do tematu spotkania, poprzez formularz dostępny na stronie www.kolegiata-anna.pl lub e-mailem na adres: dialogi@kolegiata-anna.pl. Pytanie można także wrzucić do specjalnej skrzynki znajdującej się kolegiacie uniwersyteckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama